Awarie i remonty
Sądeckie Wodociagi
(18) 443-86-43
Masz pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas
994
pogotowie wodociągowe
„Woda – korzystaj i szanuj” pod takim hasłem w 2020 roku ruszył konkurs plastyczny Sądeckich Wodociągów. Inicjatywa ma zachęcić dzieci i młodzież do rozsądnego korzystania z zasobów wody. Jednocześnie ma uświadomić, że milionom ludzi na świecie brakuje wody pitnej. A problem zaczyna się pojawiać także w Polsce.
W poniedziałki Sądeckie Wodociągi są czynne dłużej. W głównej siedzibie przedsiębiorstwa przy ulicy Wincentego Pola 22 w Nowym Sączu w tym dniu swoje sprawy załatwisz do godz. 17:00.
W Sylwestra pracownicy Sądeckich Wodociągów dokonają odczytów wodomierzy w Nowym Sączu, bowiem to ostatni dzień obowiązywania dopłat do wody i ścieków przyznanych mieszkańcom przez Radę Miasta Nowego Sącza.

 

Informujemy, że w Wigilię 24.12.2019 r. (wtorek) spółka będzie czynna do godziny 13:00. 
Za utrudnienia przepraszamy.
Taryfa za wodę i ścieki zaakceptowana przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie ma charakter sztywny. Oznacza to, że Sądeckie Wodociągi nie mogą jej zmieniać w dowolny sposób, nawet na wniosek swoich Wspólników. Dodatkowo taryfa ustalana jest na trzy lata, co chroni Klientów przez częstymi jej zmianami oraz daje komfort stabilności.
Uchwała Rady Miasta Nowego Sącza przywracająca dopłaty do taryfy za wodę i ścieki jest zgodna z prawem – wynika z orzeczenia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie. Tymczasem Prezydent Nowego Sącza zdaje się to stanowisko ignorować. W piśmie do Sądeckich Wodociągów domaga się wskazania… prawnej podstawy dla pokrycia kosztów dopłat dla mieszkańców. – Wygląda na to, że Prezydent nie chce mieszkańcom dopłacić do taryfy za wodę i ścieków, mimo że zobowiązuje go do tego obowiązująca uchwała. – komentuje Tadeusz Frączek, prezes zarządu Sądeckich Wodociągów.
  
[0] 6  12  18  24 ...

Awarie i remonty

.
Facebook